Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Nedir?

Sosyal medya, kişi ya da firmaların kendi içeriklerini ürettikleri, fikirlerini özgürce anlatabildikleri ve hedef kitleye uygun reklam düzenlemeleri yapabildikleri dijital bir platformdur.

Sosyal medya aktif olarak kullanılmakla beraber güncelliğini korumayı da ihmal etmiyor. Gün içerisinde aktif kişi trafiği de sürekli arttığı için hem kişiler hem de kurumlar tarafından sosyal medyanın vazgeçilmez bir platforma dönüşmesi kaçınılmaz oldu.
Sosyal Medya Nedir?
sosyal medyanın önemi

Sosyal Medyanın Önemi

Sosyal medya, özellikle şirketlerin ve markaların hedef kitleleriyle etkileşime girmelerine, müşteri hizmetleri ile ilgili soruları yanıtlamalarına, doğru ve etkili bir marka imajı oluşturmalarına, daha geniş bir hedef kitlesi edinerek olumlu izlenimi artırmaya ve yeni fırsatlar yaratmaya yardımcı en önemli dijital pazarlama yöntemlerinden birisidir.

Sosyal medyayı doğru ve etkin kullanarak dijital ortamda fark edilebilirliğinizi artırabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Dijital Medya’yı doğru kullandığınız takdirde pazarlama açısından her daim etkili hale getirebilirsiniz. Araştırmalar gösteriyor ki sosyal medya pazarlamasının, geleneksel pazarlama aktivitelerinden 10 kat daha fazla getirisi bulunuyor.

Dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 65’lik bölümü Instagram, Facebook, Linkedin, Twitter ve Snapchat gibi platformlardan birini mutlaka kullanıyor. Bu seviyede yüksek kullanıcıya sahip platformlar aracılığıyla belirlenen hedef kitleye ulaşmak ve hitap etmek firmalar için çok önemlidir.
Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal Medya Sayfalarınız İçin Neler Yapıyoruz?

Pazarlama stratejisi için ilk adım, stratejimizin amaçlarının belirlenmesi olmalıdır. Sosyal Medya Pazarlama’mızın hedefi, ticari hedeflerinizi destekleyen sosyal ağlardaki aktiviteleriniz ile ilgilenmek ve bu operasyonu yönetmektir. Sizden istediğimiz en önemli şey, sosyal medya esaslarınızın güncel ve net olmasıdır. Geri kalan her şeyi biz hallediyor olacağız.

Hedef Kitle Analizi

Herkese hitap etmeye çalışmak, çalışmalarınızı ve reklamlarınızı heba etmekten başka bir anlam taşımaz. Doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişiye organik ya da reklamla kendinizi göstererek en verimli sonucu elde etmek, başarınızı sürdürülebilir hale getireceğiz.

İçerik Üretimi

İçerik ve görsellerin bir arada maksimum performansla ilerlemesi için planlı bir şekilde hazır bulundurulması gerekmektedir. Bu sayede sosyal medya üzerinde real time olarak aktif olabilir ve müşteri diyaloglarını yüksek seviyede tutmanızı sağlayabiliriz.

Reklamlar

Reklamlarla lokasyon, yaş, ilgi alanı gibi bir sıra kriterleri göz önünde bulundurarak hizmet ve ürünlerinizle ilgilenen potansiyel müşterilerinize reklamlarınızı göstererek, ilgiyi artırıp, web sitenize trafik akışını yükselterek marka bilirnirliğinizi yükselteceğiz.

Sosyal Medya Hesaplarınızı Bize Havale Edin!

Sosyal Medya Yönetimi hizmetimiz ile hesaplarınızı tüm sosyal medya platformlarında yönetiyor, marka bilinirliğinizi artırıyoruz. Sosyal medya içerikleriniz marka kimliğinizi yansıtacak şekilde plamlıyor, görsel ve metin uyumlu içerikler ile hedef kitlenizin dikkatini çekiyoruz. Sosyal Medya Reklamlarımız ile hesaplarınızın hem de web sitenizin trafiğini artırıyoruz. Detaylı raporlama ve analiz sistemlerimiz ile, organik takipçi sayısının artırılması üzerinde çalışıyor, düzenli ve detaylı raporlama ile sizi merakta bırakmıyoruz. Siz de bizimle bir adım öne geçebilirsiniz!